КАРТА ПОЛЯКА: ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ЗМІН 2016

2 вересня 2016 року набувають чинності нові правила по карті поляка: ПМЖ в Польщі видається безкоштовно, громадянство через рік, щомісячну допомогу на кожного члена сім’ї …

13 травня 2016 Сейм Польщі прийняв поправки до Закону про Карту Поляка, а також змінив ряд інших взаємопов’язаних законів: про польське громадянство, про іноземців в Польщі. 1 червня новий документ був опублікований в державному віснику і з 2 вересня 2016 поправки до законів набирають чинності ( через 3 місяці після офіційного опублікування ).

Що пропонує новий закон про Карту Поляка і польське громадянство:

 • Отримати Карту Поляка можна на території Польщі у воєвод . До 2017 року буде визначено перелік, в якому воєводстві, громадяни яких країн мають право отримувати карту поляка.
 • Польська багаторазова віза на підставі Карти Поляка видається безкоштовно. – Дана норма вже діє в Польських консульствах на території Білорусі.
 • Постійне місце проживання в Польщі на підставі Карти Поляка видається безкоштовно – раніше було 640 злотих за розгляд заяви та 50 зл. за видачу карти .
 • Особа, яка має карту поляка, після звернення за постійним дозволом на проживання в Польщі може розраховувати на грошову допомогу.
 • Іноземець, який отримав дозвіл на проживання на підставі польського походження має право отримати громадянство в Польщі після 1 року безперервного проживання (раніше було 2 роки). Процедура надання польського громадянства для таких осіб обходиться безкоштовно.
 • Розмір грошової допомоги для власників Карти Поляка . Власник карти поляка і чоловік протягом перших 3 місяців отримують від польської держави по 925 злотих, з 4 по 9 місяць – по 555 злотих. Якщо у подружжя є діти, то за кожну дитину в перші 3 місяці належить 462,5 злотих, з 4 по 9 місяць – 277,5 злотих.

Кілька важливих моментів по грошовій допомозі:

 • Просити фінансової підтримки може тільки власник Карти Поляка, який перед цим звернувся за постійним дозволом на проживання в Польщі.
 • Грошова допомога не обкладається податком на доходи і не залежить від розмірів заробітку її одержувача. Виплати фіксовані і не можуть перевищувати 9 місяців.
 • Грошову допомогу припиняють виплачувати після позбавлення постійного виду на проживання (наприклад, після надання громадянства).
 • Виплати проводяться до тих пір, поки в польському річному бюджеті є гроші, закладені на дану графу витрат.
 • Звертатися за фінансовою допомогою можна тільки з 1 січня 2017 року , так як в уже прийнятому на 2016 рік польському бюджеті не передбачено такої графи витрат.

Коли можна звертатися за дозволом на проживання.

Для володарів карти поляка або мають польське походження не має значення як довго вони жили в Польщі і жили взагалі. Після приїзду в Річ Посполиту можна відразу звертатися за ПМЖ, але варто врахувати, що наявність зайнятості в Польщі більш позитивно впливає на остаточне рішення з питання.

Що значить безперервне проживання в Польщі? Поняття безперервне проживання розтлумачується в Польському Законі про іноземців – безперервним вважається таке проживання, коли іноземець не відлучався з території Польщі на термін більше, ніж 6 місяців, а сумарний період, який він був відсутній в Польщі не перевищує 10 місяців .

Джерело

Перейти до вмісту