Дні Польського Кіно в Україні – власний проект Польського Інституту у Києві. Традиційно у програмі представлено шість найкращих польських фільмів, створених впродовж останніх двох років. Глядачі матимуть змогу познайомитись з найновішими роботами режисерів, чиї фільми свого часу були представлені в Україні у рамках Днів Польського Кіно та на інших кінофестивалях, зокрема фільми Бориса Ланкоша, Кшиштофа Копчинського, Кінги Дембської, Малгожати Шумовської та Даріуша Гаєвського.
У рамках ХІ Днів Польського Кіно з нагоди 75-річчя від дня народження всесвітньовідомого польського режисера Кшиштофа Кесльовського у столичному кінотеатрі «Ліра» буде представлено фільми майстра польського та французького періодів творчості.
Спеціальний гість фестивалю – режисер фільму «Диббук. Історія мандруючих душ» Кшиштоф Копчинський.
Київ / 06 -11.10 / Культурний центр Кінотеатр «Київ» / вул. Велика Васильківська, 19
Одеса / 07-12.10 / Кінотеатр «Родінa» / вул. Мечнікова, 104
Вінниця / 07-12.10 / Кінотеатр «Родина» / вул. Оводова, 47
Харків / 07-12.10 / Кінотеатр «8 з 1/2» / вул. Донець-Захаржевського, 6/8
Луцьк / 08-12.10 / Кінотеатр «PremierCity» / вул. Сухомлинського, 1
Маріуполь / 07-12.10 / Кінотеатр «Побєда» / пр-т Миру, 34
06.10 / 17:00 прес-конференція з нагоди відкриття ХІ Днів Польського Кіно — кінотеатр «Київ», Зал Сінематека
Організатори: Польський Інститут у Києві, Польський Інститут Кіномистецтва, КП Київкінофільм
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
Ексцентрики / реж. Януш Маєвський / Польща / 2015
06.10 / Київ
07.10 / Одеса, Харків
08.10 / Луцьк
Наприкінці п’ятдесятих років до Польщі з Англії до сестри у Цехоцінку повертається Фабіан, військовий емігрант, джазовий музикант і блискучий танцюрист. З групою місцевих диваків, — музикантів-аматорів, створює свінговий біг-бенд. Фабіан знайомиться із інтригуючою Модестою, яка незабаром починає співати з його оркестром. Певного дня Модеста раптом зникає, а історія кохання набуває рис шпигунського детективу.
Мої дочки — корови / реж. Кінга Дембська / Польща / 2015
07.10 / Вінниця, Маріуполь
08.10 / Київ, Одеса, Харків
11.10 / Луцьк
Зворушлива і кумедна історія двох сестер, які потрапивши у складну життєву ситуацію, змушені співпрацювати, не зважаючи на особисту неприязнь. Марта і Кася поступово зближуються і знаходять втрачений контакт, що спричиняє низку трагікомічних ситуацій. «Мої дочки — корови» — це тепла, позбавлена фальші і дешевого зворушення історія про родинні стосунки. Правдива як саме життя — часом сумне, часом веселе.
Батькові / реж. Діана Скайя і Ліліана Коморовська / Польща-Канада / 2015
10.10 / Київ, Одеса, Харків, Луцьк, Маріуполь
11.10 / Вінниця
Документально-ігровий фільм «Батькові» — це історія Адама Бандровського, побачена очима його трирічної дочки Аліни. Бандровський — одна з мільйонів жертв сталінських репресій, під час яких загинуло і було репресовано понад 100 000 поляків — громадян СРСР. Фільм є своєрідною шаною і уславленням усіх, хто пав жертвою вбивств у Вінниці.
Чуже небо / реж. Даріуш Гаєвський / Польща-Швеція / 2015
07.10 / Київ
09.10 / Одеса, Вінниця, Харків, Луцьк, Маріуполь
Оповідь про те, як рай змінюється на пекло. Бася і Марек живуть у Швеції. Одна невинна брехня призводить до лавини підозр і призводить до того, що шведська соціальна опіка відбирає у пари польських емігрантів улюблену дочку і віддає прийомним батькам. «Чуже небо» Даріуша Ґаєвського, автора обдарованої нагородами «Варшави» — історія, в основу якої покладено реальні події, тримає глядача у напрузі, немов справжній трилер.
Диббук. Історія мандруючих душ / реж. Кшиштоф Копчинський / Польща-Україна / 2015
11.10 / Київ
12.10 / Харків
Диббук — це неспокійна душа, що намагається звільнитися від тягаря земного існування. Перша українсько-польська копродукція, зйомки якої відбувалися на території України. Це — кінематографічне дослідження одвічного конфлікту хасидів із мешканцями Умані. Фільм досліджує напругу, що наростає між паломниками та місцевими мешканцями.
Тіло / реж. Малгожата Шумовська / Польща / 2014
09.10 / Київ
10.10 / Вінниця
11.10 / Одеса, Харків, Маріуполь
12.10 / Луцьк
Цинічний прокурор і його донька, що страждає від анорексії, намагаються пережити трагічну смерть найближчої людини. Кожен з них шукає свій шлях прийняття болісного факту. Побоюючись самогубства доньки, він віддає її до клініки, де працює психолог Анна, яка викликає духів, що спілкуються із живими з потойбіччя. Певного дня, Анна інформує, що налагодила контакт з померлою матір’ю Ольги. Тепер, за бажанням небіжчиці, донька і чоловік мають переглянути своє ставлення до життя і смерті.